Załóż firmę na Cyprze i zacznij oszczędzać!

[dropcap]P[/dropcap]rzez długie lata Cypr uchodził niemal za synonim raju podatkowego. Popularność Cypru spadła wraz z ograniczeniem zwolnień oraz w skutek kryzysu finansowego i bankowego na wyspie w latach 2012-2013. Obecnie kraj ten ponownie zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców, a jest ku temu kilka powodów.

Po kryzysie na rynku nieruchomości wzrosło zainteresowanie przecenionymi oraz wyprzedawanymi przez banki działkami oraz willami, co z kolei skłoniło wiele zamożnych osób do przeprowadzki i w konsekwencji na zmianę swojej rezydencji podatkowej na słoneczny Cypr, gdzie kwota wolna od podatku jest 26 razy wyższa niż w Polsce. Kolejny powód to fakt, że mimo podwyżki stawki CIT z 10 do 12,5 %, dalej jest to jedna z najniższych stawek w Europie, a cypryjski system podatkowy dalej jest jednym z najlepszych w Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że anglosaski system prawny Cypru obowiązuje nie tylko kiedy chodzi o kierownicę po lewej stronie, ale także gwarantując anonimowy trust funkcji dyrektora i udziałowca w spółce LTD, zachowujący anonimowość faktycznego beneficjenta.

Wielu przedsiębiorców jest zaskoczonych, kiedy dowiadują się, że póki pozostają rezydentami podatkowymi w Polsce to założenie firmy za granicą i czerpanie z niej dochodów co do zasady nie pozwoli na oszczędność osobistych podatków. Dotyczy to także co do zasady dochodu z zagranicznej firmy. Rezydencję podatkową można zmienić w dowolnym momencie. Osobom chcącym zmienić swoją rezydencję podatkową i w konsekwencji zaprzestać płacić podatki w Polsce mogą pomóc najnowsze zmiany w prawie Cypru.

Polscy prawnicy i księgowi z firmy IBC Corporate Solutions Ltd mogą pomóc w założeniu firmy na Cyprze. Kontakt do firmy w Limassol:

61 Anexartisias Street, Office 21, 2nd floor, 3040 Limassol
Tel: (+357) 222 58 777info@ibccs.tax
 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!