fbpx

Policja dostała podwodną kamerę

Policja odebrała podwodną zdalnie sterowaną kamerę podarowaną przez Stany Zjednoczone w ramach programu CYCLOPS.

Kamera podwodna (model Videoray Pro4) jes tjedną z najnowocześniejszych na rynku, a jej zastosowanie ma zwiększyć możliwości operacyjne Policji Portowej i Morskiej.

Jesteśmy podekscytowani naszą darowizną tej podwodnej zdalnie sterowanej kamery. Ta najnowocześniejsza technologia zostanie wykorzystana do poprawy bezpieczeństwa statków w porcie oraz do szkolenia profesjonalistów z całego regionu w @CYCLOPScenter – napisała na Twitterze ambasador USA Judith Garber.

Przemawiając podczas uroczystości, szef policji Stelios Papatheodorou podziękował Stanom Zjednoczonym za hojną darowiznę, która poprawi zdolności operacyjne policji, zwłaszcza w kwestiach bezpieczeństwa na morzu, w portach i na granicach Cypru.

Szef policji zauważył, że wyzwanie, jakim jest walka z terroryzmem, międzynarodową przestępczością zorganizowaną, cyberprzestępczością, nielegalną imigracją, przestępczością gospodarczą i handlem ludźmi, wymaga wzmocnienia personelu, zasobów, sprzętu i usług oraz wzmocnienia współpracy na szczeblu międzynarodowym.

Jednym z najwyższych priorytetów w tym procesie jest wprowadzanie nowych technologii i nauki – powiedział.

Kamera poprawi możliwości operacyjne jednostki portowo-morskiej. Jej wkład będzie miał kluczowe znaczenie dla poszukiwań prowadzonych na morzu, tamach i jeziorach w celu zlokalizowania obiektów i osób zaginionych, ale także w portach przed przybyciem statków wojskowych, podnosząc bezpieczeństwo mórz i portów Cypru na jeszcze wyższy poziom.

Kamera ma możliwość pracy do maksymalnej głębokości 300 metrów, wyposażona jest w ramię do podnoszenia przedmiotów posiada przednią i tylną kamerę do zapisywania danych i robienia zdjęć. Kamera jest obsługiwana bezprzewodowo z lądu i ma dwa reflektory do użytku w nocy.

Papatheodorou określił Stany Zjednoczone jako wartościowego partnera, który udzielił pomocy Republice Cypryjskiej w wielu kwestiach, czego dowodem jest program CYCLOPS.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!