Brakuje pracowników ochrony w szkołach

Ministerstwo Edukacji chce zamontować kamery w szkołach i przedszkolach

Okazuje się, że wszystkie firmy na Cyprze mają problem ze znalezieniem pracowników – teraz odczuło ten fakt także Ministerstwo Edukacji, które planowało zatrudnienie ochroniarzy, którzy mieliby pilnować porządku przed szkołami i przedszkolami. Zgodnie z planem mieliby pracować rano a także popołudniami.

Ministerstwo postanowiło zainstalować kamery przed szkołami. Otwarte pozostaje jednak pytanie kto będzie w nie patrzył przez całą dobę – w takim cyklu mają one pracować. Wstępnie dyrektorzy szkół mają oddelegować jednego z nauczycieli, który ma zajmować się patrzeniem w monitory.

Tylko co będzie gdy faktycznie coś się będzie działo? Zadzwoni na policję?

Pomysłowi sprzeciwiają się także związkowcy, twierdząc, że ministerstwo mówi o braku pieniędzy na nauczanie a jednocześnie twierdzi, że ma odpowiednie środki finansowe aby pokryć koszty montażu kamer.

Mamy dość ciągłego słuchania nowych informacji od ministra edukacji. Jak to możliwe, że ministerstwo, które obcina fundusze z programów analfabetyzmu i programów dla studentów języków obcych wyłącznie w celu oszczędności następnie ogłasza, że ​​jego budżet może pokryć koszty umieszczenia kamer w każdej szkole podstawowej i każdym przedszkolu? powiedział Philios Phylaktou szef związku nauczycieli szkół podstawowych

Coś w tym jest. Z drugiej strony dzieci powinny czuć się w szkołach i przedszkolach bezpieczne. Tylko czy kamery spełnią swoje zadanie?

[bar id=”31560″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!