Piłeś? Nie jedź!

Policja ostrzega, że ​​będzie przeprowadzać testy na obecność alkoholu i narkotyków

Dla niektórych to całkiem normalne – piłeś to nie prowadzisz. Niestety, na Cyprze nie do końca tak jest o czym świadczą statystyki wypadków drogowych.


Co pewien okres czasu policja organizuje tego typu akcje specjalne – wierzcie nam na słowo, lepiej wtedy nie pić alkoholu pomimo tego, że jest dozwolony w określonych limitach.


Wzmożone kontrole odbędą się między 4 a 10 maja „w dzień i w nocy na całej sieci drogowej” – władze starają się uporać z wypadkami, których alkohol oraz narkotyki są głównym czynnikiem jednej czwartej wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych.

Policja zapowiada, że główny nacisk położy na skontrolowanie jak największej ilości kierowców podczas weekendów i wieczorami.

W listopadzie cypryjska poczta poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich 12 lat zginęło 729 osób na drogach , a alkohol został uznany za przyczynę wypadków w 26% przypadków.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do Polski, na Cyprze można prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Aktualne limity wynoszą:

  • 0,5 g/l (ok. 1‰) – Kierowcy doświadczeni
  • 0,2 g/l (ok. 0,42‰) – Kierowcy początkujący (posiadający prawo jazdy krócej niż trzy lata) oraz osoby prowadzące motorowery, motory, trójkołowce i czterokołowce
  • 0,2 g/l (ok. 0,42‰) – Kierowcy zawodowi (pojazdy o masie ponad 3,5 t lub z ponad 9 miejscami siedzącymi, taksówki, pojazdy przewożące materiały niebezpieczne)

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading