fbpx
  • Paphos 23'C ☁
  • Limassol 23'C ☁
  • Nicosia 22'C ☁
  • Larnaca 22'C ☁
EnglishGreekPolishRussian

Zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych

Latem bez problemu można spotkać na ulicach cypryjskich miast osoby pijące zimne piwo czy wino. Z tego przywileju można korzystać wszędzie, nie tylko na ulicach, ale także w parkach czy na plażach. Praktycznie na każdym kroku widać turystów, którzy raczą się zimnymi napojami z alkoholem.

Wiceminister turystyki Savvas Perdios zapowiedział, że wyśle ​​do parlamentu w ciągu dwóch miesięcy odpowiedni projekt ustawy zakazujący spożywania alkoholu w miejscach publicznych, takich jak place, parki, ulice i ścieżki spacerowe i plaże. Zdaniem ministerstwa nowe przepisy będą obowiązywać już w najbliższym sezonie urlopowym.

Podobno ma być bezpieczniej, szczególnie w takich miejscach jak Agia Napa gdzie pijących turystów widać na każdym kroku.

ZAGŁOSUJ!
Czy powinien zostać wprowadzony zakaz picia w miejscach publicznych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...


Otwarte pozostaje jednak pytanie kto nowe przepisy będzie egzekwował, skoro już teraz nie ma wystarczającej liczby policjantów do patrolowania szczególnie lubianych przez turystów miejsc.

Pewne jest jedno – jeżeli taki zakaz zostanie wprowadzony po raz kolejny zostanie zasilony cypryjski budżet – trudno nam uwierzyć w to, że młodzi turyści odwiedzający latem Cypr będą się do niego stosować.

Skomentuj

Więcej w tym temacie:


No posts found!