Pas autostrady tylko dla autobusów

Od września jeden pas autostrady zostanie przeznaczony tylko i wyłącznie dla autobusów!

Ministerstwo transportu poinformowało we wtorek, że od 4 września na autostradzie prowadzącej do Nikozji zacznie działać nowy pas dla autobusów. Tego samego dnia na terenie parkingu stadionu GSP zacznie działać „parkuj i jedź”, gdzie osoby dojeżdżające do pracy będą mogły parkować i dojeżdżać do pracy autobusami.

Ministerstwo podało, że pas dla autobusów, który będzie kursował od strony „Parkuj i Jedź” będzie miał pierwszeństwo wjazdu do stolicy, będzie obejmował odcinek o długości 1,8 km od ronda Strovolos. Na skrzyżowaniach pierwszeństwo będą miały autobusy, aby przedostać się przez linię samochodów do miasta.

Ministerstwo podało, że utworzenie pasa dla autobusów przy wjeździe do Nikozji umożliwi nieprzerwany przejazd autobusów jadących w kierunku centrum miasta, gdzie w ciągu dnia panuje duży ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu porannego, w godzinach 7:00–9:00.

Szacuje się, że na wszystkich liniach transportu publicznego przebiegających przez ten odcinek, a także w autobusach prywatnych, zaoszczędzone zostanie 20 minut” – podało ministerstwo.

Ministerstwo poinformowało, że stadion GSP będzie obsługiwany przez nowe specjalne linie miejskie z regularnymi częstotliwościami w godzinach szczytu, a także trasy dalekobieżne do innych miast. Miejsca parkingowe na stadionie GSP będą udostępniane bezpłatnie kierowcom, którzy chcą opuścić prywatny pojazd i skorzystać z komunikacji miejskiej w kierunku centrum miasta lub innych miast.

Kolejny etap haosu komunikacyjnego czas zacząć…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading