Ograniczenie do 20 km/h w miastach?

Minister Transportu zapowiedział wprowadzenie ograniczenia prędkości w miastach do 20 km/h.

Podczas spotkania ministra na temat promowania korzystania z rowerów, Yiannis Karousos powiedział, że rząd planuje nam przepisami umożliwiającymi wprowadzenie ograniczenia prędkości w miastach do 20 km/h.


Wprowadzenie ograniczenie prędkości ma przekonać kierowców do zmiany przyzwyczajeń i zamiany samochodów na rowery.


Minister nie sprecyzował, czy ograniczenia będą wprowadzane jedynie częściowo na przykład w centrum miast czy będą dotyczyć całych obszarów miejskich.

Rząd postanowił zamienić samochody na rowery. Zdaniem jego przedstawiciela promowanie jazdy na rowerze jako środka transportu ma na celu złagodzenie ruchu, jednocześnie przyczyniając się do realizacji prawnych i instytucjonalnych zobowiązań rządu wobec UE w zakresie ograniczania emisji.

Celem planu jest zwiększenie multimodalności ruchu i ułatwienie przejścia na zrównoważone środki transportu i aktywne poruszanie się, takie jak jazda na rowerze i spacery

Ministerstwo zapowiedziało także budowę dodatkowych ścieżek dla rowerów oraz wznowienie programu dopłat do zakupu rowerów.

Już wkrótce ma zostać ogłoszony program dopłat o wartości około 200000€ dzięki któremu zostanie zwiększy się ilość rowerów o 1000 sztuk.

Przy panujących w miastach korkach, nawet nie zauważymy nowego ograniczenia. I tak, nasza średnia prędkość nie przekracza w godzinach szczyty 15 km/h…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading