Nowe leżaki na Lady’s Mile?

Gmina chce dostawić więcej leżaków, organizacje środowiskowe są przeciw

Propozycja gminy Ypsonas, aby radykalnie zwiększyć liczbę leżaków i parasoli wzdłuż popularnej plaży Lady’s Mile w Limassol, wzbudziła zaniepokojenie ekologów i działaczy na rzecz dzikiej przyrody.

Problem polega na tym, że plan gminy dotyczący zwiększenia liczby leżaków i parasoli (do 1000) na Lady’s Mile oznacza więcej odwiedzających i doprowadzi do zwiększenia liczby miejsc parkingowych.


Pogorszy to zakłócenia, doprowadzi do utraty siedlisk i jeszcze bardziej zagęści siedliska na piaszczystych plażach” – napisał BirdLife Cyprus w mediach społecznościowych.

Dyrektor organizacji pozarządowej Martin Hellicar powiedział w Cyprus Mail, że dzika przyroda na tym obszarze już ma wpływ, ponieważ obowiązujące przepisy nie są właściwie przestrzegane.

Zasady dotyczące obecnych leżaków nie są przestrzegane, a w niektórych przypadkach pozostawia się je na całą noc – co oznacza, że ​​żółwie nie mogą prawidłowo dostać się na plażę” – powiedział.

Hellicar wyjaśnił, że kilka restauracji wzdłuż plaży może mieć leżaki i parasole na zewnątrz, ale mają one być chowane po 19:00, ale nikt tego nie przestrzega.

Lady’s Mile znajduje się około 15 minut jazdy od większości tętniącego życiem miasta Limassol.

Plaża sąsiaduje z terenami podmokłymi Akrotiri, które obejmują słone jezioro Akrotiri i jest popularna wśród turystów, a jednocześnie podlega różnym przepisom dotyczącym ochrony przyrody.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading