Ile kosztuje leżak i parasol na plaży?

Na Cyprze obowiązują maksymalne ceny za wynajem leżaka i parasola na plaży

Offsite News skontaktował się z przewodniczącym Centralnego Komitetu Plaż, Loizosem Loizou w sprawie cen wynajmu leżaków oraz parasoli obowiązujących na Cyprze.

Jak poinformował Loizou na prawie 190 plażach wyspy, z planami zagospodarowania ceny wynajmu leżaków i parasoli wynoszą 2,50€ za sztukę. 

Co ważne najemcy leżaków i parasoli, będący jednocześnie właścicielami lokali gastronomicznych w okolicy, nie mają prawa żądać od wynajmujących zakupu dodatkowych usług w swoim lokalu. Mają jednak prawo do informowania o świadczonych usługach.

Właściciel nie może postawić warunku , że aby otrzymać leżak lub parasol, trzeba dokupić coś dodatkowego. Za parasol i łóżeczko nie można zapłacić więcej niż 2,50 euro za sztukę.

Zgodnie z ustawą o ochronie plaż przewidziano, że na plażach objętych planem zagospodarowania parasole i leżaki można umieścić tylko na połowie plaży – należy jednocześnie przestrzegać odległości 8 łóżek i 4 parasoli na 16 metrów kwadratowych. 
Odległość minimalna od parasola do parasola, wynosi 4 metry, a pomiędzy leżakami 2 metry.

Pozostałe 50% plaży musi pozostać wolne i dostępne dla osób, które chcą umieścić na plaży swój osobisty parasol. W takich przypadkach obywatele nie muszą płacić żadnej kwoty.

Aby zorganizować imprezę na plaży, konieczne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia władz lokalnych na korzystanie z plaży. 

Przypomnijmy, że na Cyprze wszystkie plaże, nawet te przy hotelach, są publiczne i nie może być stosowane żadne ograniczenie do dostępu do nich!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!