Rekordowe czynsze w Limassol

Na Facebook’owej stronie jednej z agencji nieruchomości w Limassol pojawił się taki oto wpis:

Proszę mi wyjaśnić czemu do cholery w Pafos i Larnace można znaleźć nowe mieszkanie two bedroom z czynszem do 350€ do 500€, a w Limassol czynsz za wynajem one bedroom to od 750€ do 1000€

Sprawdzamy oferty agencji nieruchomości. I rzeczywiście. Koszt miesięcznego wynajmu w Limassol mieszkania w pobliżu plaży to 800-900€, a im dalej od morza cena spada i można znaleźć two bedroom apartament za 500-600€. W Nikozji natomiast, podobne mieszkanie położone w najbardziej obleganych rejonach (Engomi i Makedonitisa) to koszt 400-500€. Podobne ceny jak w Nikozji można znaleźć w innych cypryjskich miastach. Piszemy oczywiście o wynajmie długoterminowych. W miejscowościach takich jak Protaras, Larnaka czy Pafos ceny długoterminowego wynajmu mieszkania (umowa zawierana także na okres zimowy) są o 50-60% niższe niż w Limassol.

Jak przewidują właściciele agencji nieruchomości ceny w Limassol będą jeszcze wyższe. Spowodowane jest to głównie napływem cudzoziemców. Już wkrótce przyjedzie do pracy wielu nowych cudzoziemców, którzy będą szukać zakwaterowania. Związane jest to bezpośrednio z nowymi inwestycjami (kasyno, nowe hotele). Od 2013 roku popyt na mieszkania wzrasta, a co jest z tym bezpośrednio związane wzrastają ceny. Na rynku nieruchomości można zauważyć, że w ostatnim okresie czasu koszt najmu mieszkania w Limassol wzrósł o blisko 100%.

Jeżeli więc szukacie taniego mieszkania do wynajęcia musicie szukać w okolicach oddalonych od plaż lub po prostu na wsiach naokoło Limassol – tam ceny są jeszcze w miarę normalne. Oczywiście, musicie się wtedy liczyć z koniecznością zapewnienia sobie własnego transportu do pracy – na komunikację publiczną na Cyprze trudno liczyć (poza autobusem linii 30 oczywiście).

mailing_ CL


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading