Ministerstwo jest gotowe na nowy rok szkolny

Ministerstwo edukacji jest gotowe na nowy rok szkolny, powiedział we wtorek minister edukacji Prodromos Prodromou.

Przemawiając po imprezie zorganizowanej w ministerstwie dla cypryjskich sportowców, Prodromou powiedział dziennikarzom, że wszystko wydaje się być gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego, a prace nad obiektami szkolnymi trwają.

Lipiec i sierpień, które dla większości są miesiącami wakacji letnich, są zawsze okresem intensywnej pracy dla ministerstwa edukacji – powiedział Prodromou.

Pierwszym zadaniem jest uporządkowanie personelu do początku września, co jest ważnym krokiem, jaki ministerstwo zrobiło w ostatnich latach, powiedział, wyjaśniając, że procedury są przyspieszone, aby nie marnować czasu, a rok zaczyna się gładko.

Prodromou wspomniał również o planach ministerstwa, by rozszerzyć państwową bezpłatną edukację przedszkolną dla dzieci od czwartego roku życia, którą ma nadzieję zrealizować w kolejnym roku szkolnym 2023-2024 – od tego roku do przedszkoli można zgłaszać dzieci już w wieku czterech i pół roku, które będą stopniowo obniżane do czterech i czterech miesięcy, a docelowo już tylko czterech lat.

Minister dodał, że uczniowie szkół podstawowych będą od samego początku sprawdzani w celu wykrycia wszelkich trudności w nauce i nie tylko.

Rada, którą mamy jest taka, że ​​im wcześniej znamy dane, charakterystykę populacji uczniów, tym lepiej radzimy sobie z potrzebami i wszelkimi istniejącymi problemami.

Wspominając o egzaminach przeprowadzanych dwa razy w roku, Prodromou powiedział, że system oceny zostanie rozszerzony również na gimnazja, wraz z zestawem zmian dotyczących edukacji specjalnej. Obejmą one nowe procedury nauczania i oceny dotyczące zaznajomienia się z językiem oraz elementów integracji społecznej i kulturowej uczniów z historią migracji.

Wdrażany jest pilotażowy program stosowania oczyszczaczy powietrza w 100 salach lekcyjnych, z pozytywnymi wynikami, wskazując, że są to urządzenia przenośne i nie wymagają żadnej interwencji infrastrukturalnej.

Dodał, że jego ministerstwo jest w stałym kontakcie z ministerstwem zdrowia w odniesieniu do wszelkich środków podjętych w związku z pandemią.

Pytany o podręczniki minister powiedział, że zostaną one wysłane do szkół i rozprowadzone zgodnie z planem, jak co roku.

Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować innowacje, które staramy się wprowadzać nowymi metodami. Ostatecznym celem jest „wieloksiążka”, ale także tworzenie książek cyfrowych, które mogą wzbogacić narzędzia pedagogiczne, z których mogą korzystać nasi nauczyciele.

Ministerstwo gotowe – tylko czy szkoły, nauczyciele i uczniowie już o tym wiedzą?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading