Witaj szkoło!

Wszystkie szkoły publiczne zostaną ponownie otwarte 21 maja, a rok szkolny zostanie przedłużony do 26 czerwca, poinformował w środę minister edukacji Prodromos Prodromou.

Przemawiając po spotkaniu w pałacu prezydenckim ze związkami i urzędnikami państwowymi, Prodromou potwierdził wcześniejszą decyzję, że uczniowie ostatniego roku liceum powrócą do szkoły 11 maja, z maksymalnie 12 uczniami w klasie.

Bardzo skuteczne wyniki naszego kraju w walce z pandemią… dały podstawę strategii stopniowego zniesienia środków powiedział Prodromou.
W tym kontekście rząd zaplanował ponowne otwarcie wszystkich obszarów i oczywiście stopniowe ponowne otwarcie szkół”

Minister powiedział, że państwowe przedszkola, uczniowie szkół podstawowych i średnich powrócą do szkoły 21 maja w dwóch osobnych grupach i będą uczestniczyć w lekcjach w różne dni. Jedna grupa będzie miała lekcje od poniedziałku do środy, a druga w czwartek i piątek. W następnym tygodniu będą się zmieniać, aby każda grupa chodziła do szkoły przez pięć dni co dwa tygodnie. W każdej klasie będzie maksymalnie 12 uczniów. tego dnia ruszą także szkolne linie autobusowe.

Kontynuowane mają być także lekcje online – minister nie podał jednak szczegółów.

Prodromou powiedział, że około 20 000 nauczycieli i uczniów zostanie poddanych testom na koronawirusa po otwarciu szkół. Decyzja ta będzie musiała zostać zatwierdzona przez Radę Ministrów. Podjęte zostaną również środki dla uczniów, którzy jadą do szkoły autobusem, a nauczyciele będą mieli seminaria na temat aspektów bezpieczeństwa, takich jak odległości, które należy zachować i co zrobić, aby dzieci nie miały razem przerwy. Szkoły przeprowadzą także specjalne lekcje na temat osobistej odpowiedzialności i bezpiecznego gromadzenia się w środowisku szkolnym.

Egzaminy dla absolwentów rozpoczną się 9 czerwca.

Na chwilę obecną nie ma żadnych dużej ilości nowych zachorowań, a zatem jeśli wszystko pójdzie po myśli ministerstwa, nie pozostaje nam nic innego jak zagonić nasze dzieci do nauki! 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading