Minister spotkał się z… robotami

Minister edukacji Prodromos Prodromou odwiedził ośrodek nauczania wspomaganego cyfrowo w instytucie pedagogicznym

W wielu miastach na świecie, w tym także w Polsce, możemy spotkać już roboty kelnerów, przewodników czy informatorów. Na Cyprze robotyka jeszcze raczkuje co nie oznacza wcale, że nie ma robotów gotowych do natychmiastowej pracy.

Zapewne część z nich to jeszcze zabawki, ale to właśnie od tego typu robotów najlepiej jest zacząć.

Podczas wizyty w instytucie, minister miał okazję spotkać się i wejść w interakcję z robotami humanoidalnymi NAO i PEPPER oraz zapoznać się z zestawami robotyki, środowiskami 3D, aplikacjami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz innymi technologiami dostępnymi w instytucie.

Jestem przekonany, że dzięki innowacjom, które widzieliśmy dzisiaj, nasze szkoły będą mogły zostać wzmocnione, a ostatecznym celem jest uczynienie środowiska uczenia się znacznie ciekawszym – powiedział minister podczas spotkania

Dyrektor Instytutu Pedagogicznego, dr Athena Michaelidou, powiedziała, że ​​celem specyficznego środowiska uczenia się jest zapewnienie dostępu i informacji nauczycielom i kadrze edukacyjnej na temat nowoczesnych technologii cyfrowych.

Musi jeszcze trochę wody upłynąć aby danie w restauracji podał nam robot – na szczęście wszystko zmierza w dobrym kiedrunku.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading