Powstają nowe ścieżki rowerowe w Nikozji

Roboty drogowe odbywające się w Nikozji na rondzie Markos Drakos w pobliżu bramy Pafos są częścią większego projektu mającego na celu połączenie stołecznych uniwersytetów z centrum miasta – poinformował rzecznik samorządu Nikozji.

W ubiegłym roku Rada Ministrów, na wniosek wiceministra nauki, zatwierdziła rządową inicjatywę mającą na celu przyspieszenie promocji inteligentnych miast i przejścia na infrastrukturę cyfrową i przyjazną środowisku poprzez promowanie innowacji jako zrównoważonego narzędzia gospodarczego.

„To duży i ambitny projekt, który może zmienić sposób przemieszczania się obywateli po mieście, zwłaszcza młodych, takich jak studenci” – powiedział rzecznik w Cyprus Mail.

„Roboty drogowe muszą być prowadzone w oddzielnych fazach, ponieważ dotyczą różnych części stolicy. Na przykład budowa ścieżek rowerowych w pobliżu parlamentu w Nikozji została zakończona już kilka tygodni temu, a teraz projekt jest realizowany w pobliżu bramy Pafos” – powiedział rzecznik.

Inne nowo wybudowane ścieżki rowerowe można również znaleźć na Prodromos Avenue, w pobliżu mostu Pedieos oraz w pobliżu ambasady greckiej na Byron Avenue.

Większość kampusów uniwersyteckich w Nikozji znajduje się z dala od centrum miasta, na przykład te należące do Uniwersytetu Nikozji i Uniwersytetu Europejskiego w Engomi oraz te należące do Uniwersytetu Cypryjskiego, oba zlokalizowane w Aglandjia.


Projekt koordynowany jest przez ministerstwo transportu we współpracy z lokalnymi gminami, zgodnie z dyrektywami UE dotyczącymi strategii zrównoważonego rozwoju.


Roboty drogowe na rondzie Markos Drakos potrwają do 18 czerwca, potem zostaną przeniesione w inne miejsce – poinformowało władze miasta.

Cały projekt ścieżek rowerowych ma zostać ukończony do października 2021 r.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!