Maseczki do kosza! Od dziś!

Dziś prawdziwy dzień dziecka dla wszystkich mieszkańców Cypru

1 czerwca 2022 roku to tradycyjnie Dzień Dziecka. Na Cyprze możemy świętować coś jeszcze – koniec z maseczkami oraz koniec z testami i szczepionkami. Takie decyzje podjęła rada ministrów i my będziemy się tego kurczowo trzymać.

W opublikowanych dekretach napisano, że stosowanie maseczek zostaje „zawieszone” w pomieszczeniach zamkniętych, z wyłączeniem obszarów wysokiego ryzyka, takich jak szpitale, domy seniorów, struktury zamknięte grup szczególnie wrażliwych, placówki służby zdrowia (przychodnie, ośrodki, ośrodki rehabilitacji) oraz w transporcie publicznym.
Okazuje się więc, że maseczki zdejmiemy tymczasowo i to nie wszędzie. Do przychodni, szpitala czy autobusu nadal będziemy ich potrzebować.

Lepszy jednak rydz niż nic.

Kolejnym powodem do świętowania jest także likwidacja okazywania negatywnego wyniku testu lub dokumentu szczepień przy przekraczaniu granicy. Od dziś każdy, bez znaczenia czy szczepiony czy też nie, czy ma test czy też nie, może spokojnie przekroczyć granicę i wejść na terytorium Cypru. Przepis obowiązuje zarówno na lotniskach jak i w portach. I to bez znaczenia z jakiego kraju przylatujemy.
Co ciekawe, w tym przypadku, nie napisano o zawieszeniu ale o likwidacji środka…

Chwilowo możemy więc odetchnąć pełną piersią… Mamy nadzieję, że tak już pozostanie.

Chociaż, czy nie będziecie czuli się ciut głupio bez maseczki?

I jeszcze jedna istotna dla niektórych informacja – od dziś zmieniają się także godziny pracy punktów szczepień – będą czynne jedynie w dni robocze od 8:00 do 15:00. Najlepiej umówić się poprzez portal szczepień.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading