fbpx

Dzieci powinny chodzić do szkoły!

Cypr ma prawdziwy problem z rosnącą falą imigrantów. I nie mówimy tutaj tylko o osobach przybyłych z poza Unii Europejskiej, ale także tych, którzy zmieniają legalnie miejsce zamieszkania wewnątrz wspólnoty. Uczniowie z zagranicy nie mogą obecnie uczęszczać na zajęcia z powodu barier językowych – nauczyciele nie są w stanie się z nimi porozumieć. 

Dzieci mają prawo i obowiązek uczęszczać na zajęcia szkolne. Niestety w większości przypadków potwornie na lekcjach się nudzą. One po prostu nie rozumieją co mówią do nich nauczyciele. Innym powodem jest także to, że na Cypr przyjeżdżają w różnych miesiącach i są kierowani do klas, które tylko teoretycznie mają zbliżony poziom nauczania do tego w ich ojczystym kraju. Zdarzają się przypadki, kiedy dzieci nie nadążają z nadrabianiem zaległości z jednych przedmiotów, natomiast w przypadku innych są z programem nauczania daleko do przodu.

Zanim więc zdecydujecie się na przeprowadzkę na Cypr – dobrze się nad tym zastanówcie kiedy to zrobicie. Nie jest dobrym pomysłem dołączanie dziecka do klasy tuz przed zakończeniem roku szkolnego, może lepiej poczekać aż dziecko skończy szkołę i przeprowadzić się na Cypr w czasie wakacji?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!