Łapiemy Covida na Cyprze i…

Chociaż na stronie informującej o zasadach podróżowania na Cypr znajdują się wszystkie informacje na temat środków ostrożności wymaganych podczas pandemii, kwarantanny, testów itd, to już na wstępie widzimy informację o tym że od 18 kwietnia nie potrzebny jest już Cyprus Flight Pass, że nie potrzeba testów i innych takich, więc sobie to zwykle odpuszczamy.

Dlatego kiedy faktycznie tego covida na urlopie złapiemy to bardzo trudno uzyskać konkretne informacje co zrobić.

Robiąc szybki test możemy go zrobić sami, kupijąc go w aptece za 1,60. Wynik pozytywny ukryć przed światem i postępować wedle własnego sumienia.

Kolejna opcja to szybki test pobrany w aptece. Wynik, jeśli pozytywny, zostanie  ujawniony w zapłaconym przez nas hotelu, do którego na 100% ktoś z Ministerstwa Zdrowia zadzwoni i z którego powinniśmy się natychmiast wyprowadzić do miejsca odosobnienia. Kwarantanna na Cyprze trwa 7 dni. Po upływie tego okresu kwarantanna się kończy i nie ma potrzeby wykonywania kolejnych testów. 

Nie wszystkich stać na luksus wynajęcia prywatnej kwatery, ale pozostaje jeszcze oferta Rządu, ośrodek przeznaczony do kwarantanny.

Na terenie wyspy jest takich kilka, warunki różne.

Jeśli zdecydujemy się na próbę wydostania z kwarantanny wcześniej, możemy zrobić test PCR po upływie 5 dni od pierwszego pozytywnego wyniku testu. Taki test na zamówienie kosztuje około 50 euro.

Jeśli jesteśmy negatywni, jesteśmy zwolnieni z kwarantanny przed upływem ustalonego przez ministerstwo czasu.

Co ciekawe, prosty test antygenowy o wartości 3,50-5 euro jest uważany za wystarczająco dokładny, aby nas zatrzymać na kwarantannie, ale niewystarczająco dokładny, aby cię z niej uwolnić.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!