Koniec z maseczkami?

Od czwartku kolejne złagodzenie obostrzeń

Minister zdrowia Michalis Hadjipantelas wezwał mieszkańców Cypru do wstrzymania się z komentowaniem obostrzeń do najbliższego czwartku. W środę wyznaczono spotkanie ministra z komitetem doradczym ds. koronawirusa a w czwartek odbędzie się posiedzenie rządu.


Minister spotkał się z dziennikarzami w niedzielę w Limassol gdzie uczestniczył w wydarzeniu, którego celem było zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat chorób wątroby.


Dziennikarze zapytali ministra wprost dlaczego wszystkie kraje europejskie stopniowo znoszą ograniczenia, natomiast Cypr nadal je utrzymuje. Minister odpowiedział:

Cieszę się, że wiele krajów w Europie znosi środki. Proszę zobaczyć jednak, że w Chinach środki są zaostrzane. Komitet doradczy analizuje wszystkie dostępne dane.

Minister powiedział, że Cypr jest krajem niezależnym i jedynie rada ministrów może podjąć jakiekolwiek decyzje po wysłuchaniu opinii komitetu doradczego.

Zapewnił, że w czwartek rada ministrów podejmie odpowiednie, przemyślane decyzje w sprawie znoszenia ograniczeń.

Sądząc z dalszych wypowiedzi ministra można wywnioskować, że brane pod uwagę są dwie decyzje. Pierwszą może być zwolnienie z obowiązku noszenia masek na zewnątrz a drugą ograniczenie ilości testów.

Może jednak rząd nas zaskoczy…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading