fbpx

Polska trafia do kategorii czerwonej!

Cypr umieszcza Polskę w kategorii czerwonej – obowiązują dwa testy dla przylatujących oraz kwarantanna

Nowa kategoryzacja zacznie obowiązywać od najbliższego czwartku, czyli 28.10.2021

W związku ze zmianą kategorii, od najbliższego czwartku, wszystkie niezaszczepione osoby przylatujące na wyspę z Polski, będą zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72. godziny przed lotem. Po wylądowaniu będą musiały także wykonać test PCR . Do czasu otrzymania drugiego negatywnego wyniku testu powinny pozostać w kwarantannie. Wszystkie koszty testów pokrywają podróżni.


Osoby w pełni zaszczepione mogą podróżować na wyspę z dowolnego kraju, bez poddawania się testom lub samoizolacji. Zasada ta dotyczy także osób, które wyzdrowiały z Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni i posiadają ważny certyfikat UE Digital Covid.


Zgodnie z najnowszą klasyfikacją Ministerstwa zdrowia kraje kategorii zielonej to Włochy, Malta, Watykan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Kuwejt, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Z testem czy bez? Lecimy do Polski i na Cypr (tekst aktualizowany) >>>

W pomarańczowej kategorii znajdują się Francja, Dania, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Czechy, Andora, Norwegia, Japonia, Australia, Katar, Chiny (w tym Hongkong, Makau), Bahrajn, Urugwaj, Rwanda i Chile.

Przypomnijmy, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni Polska została zdegradowana najpierw do kategorii pomarańczowej (tydzień temu) a teraz do czerwonej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!