fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 21'C ☼
  • Nicosia 23'C 🌥
  • Larnaca 22'C ☼
  • Ayia Napa 22'C ☼
  • Paphos 21'C 🌥
  • Limassol 21'C ☼
  • Nicosia 23'C 🌥
  • Larnaca 22'C ☼
  • Ayia Napa 22'C ☼
  • Paphos 21'C 🌥

Z testem czy bez? Lecimy do Polski i na Cypr (aktualizowany)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jakie zasady obowiązują przy podróży do Polski a jakie na Cypr? Przepisy non stop się zmieniają – oto te najnowsze.

Loty do Polski z Cypru (aktualizacja 06.04.2021)

W związku z wprowadzonymi zmianami, po przylocie do Polski z Cypru, obowiązuje 14. dniowa kwarantanna.

Z kwarantanny zwolnione osoby, które zakończyły proces szczepień (przyjęły dwie dawki zarejestrowanej przez Unię Europejską szczepionki).

Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowy wykonany w Polsce po przylocie a także negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin na Cyprze. Akceptowany jest także test wykonywany bezpłatnie w mobilnych punktach (ich listę znajdziecie tutaj)

Na polskich lotniskach można wykonać testy po przylocie do kraju (szczegóły znajdziecie na stronach internetowych lotnisk)


Turyści, po zameldowaniu się w hotelu na Cyprze, otrzymują “zezwolenie na wyjście” – dzięki temu nie muszą wysyłać wiadomości sms.
Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.


Loty na Cypr z Polski

W przypadku podróży na Cypr rozróżniane są dwie kategorie podróżnych. W pierwszej znajdują się obywatele mieszkańcy, którzy posiadają Yellow Slip i mogą go okazać przy wejściu do samolotu oraz turyści. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do złożenia wniosku o CyprusFlightPass w ciągu 24 godzin przed odlotem.

W przypadku obywateli i rezydentów (obowiązkowe jest okazanie dokumentów poświadczających rezydencję lub obywatelstwo w kraju wylotu) testy PCR są wykonywane po przylocie na wyspę (30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos) – osoby te muszą przebywać na obowiązkowej kwarantannie przez 72 godziny po przybyciu, a po upływie 72 godzin muszą wykonać test PCR na własny koszt. Jeżeli wynik ponownego badania jest negatywny, zostają zwolnieni z kwarantanny. Wynik testu należy przesłać na adres e-mail [email protected].
Zasada ta obowiązuje także członków rodzin obywateli Cypru (małżonkowie, małoletnie dzieci), nie obowiązuje natomiast członków rodzin rezydentów.

W przypadku turystów przed wejściem do samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72. godziny przed lotem, kolejny test PCR jest wykonywany po przylocie na wyspę (30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos).
Do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu z lotniska należy pozostać w samoizolacji.

Informacja na podstawie: https://www.pio.gov.cy/en/press-releases-article.html?id=19126#flat


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.