Wraca życie na Cyprze – od dziś łagodniejsze obostrzenia

Krótsza godzina policyjna, można także iść do restauracji – to tylko niektóre z przykładów złagodzonych od dziś obostrzeń

Od dziś może spotkać się na domowym przyjęciu maksymalnie 20 osób, a w kościołach, kasynach, obiekty konferencyjnych i targowych i obiekty widowiskowych (teatry, kina, teatry) może jednocześnie przebywać połowa osób z ogólnej pojemności miejsc. W końcu można zjeść w restauracji (a nie tylko na zewnątrz) a dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych.


Od dziś, do 10 czerwca obowiązuje godzina policyjna od 01:00 do 05:00.


W wielu przypadkach niestety konieczny jest SafePass. Jest to oczywiście nazwa umowna – nie ma takiego dokumentu w praktyce. SafePass nazwane zostało rozwiązanie zaszczepienie się przynajmniej jedną dawką szczepionki (muszą minąć minimum trzy tygodnie od daty szczepienia), „przechorowanie” koronawirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ukończenie procesu szczepień (w przypadku szczepionek jednodawkowych musi minąć dwa tygodnie, w przypadku dwudawkowych bezpośrednio po drugiej dawce) lub negatywny wynik testu PCR lub szybkiego antygenowego (wykonywanego bezpłatnie w wielu punktach Cypru – dokładna mapa znajduje się na https://cypr24.eu/test), który ważny jest przez 72. godziny.

Dalsze łagodzenie obostrzeń zostanie wprowadzone po 10.06.2021.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading