Koniec koronawirusa?

W ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni infekcji będzie niewiele lub prawie zero, ocenił profesor nauk biologicznych Leontios Kostrikis w swoich wypowiedziach dla radia Trito.

Eksperci poinformowali w sobotę, że szósta fala pandemii, która odnotowała najwyższy wskaźnik pozytywnych wyników na wyspie, obecnie spada.

Zdaniem szefa laboratorium wirusologii molekularnej Uniwersytetu Cypryjskiego, dominujący pogląd, że jesienią pojawi się nowa fala pandemii, jest błędny, powiedział, powołując się na badanie, które wykazało, że wzrost zachorowań wynika z nowych wariantów, a nie ze względu na sezon.

Sezonowość pomaga przyspieszyć przenoszenie koronawirusa – powiedział profesor, wyjaśniając jednak, że liczba przypadków nie jest tak istotna, jak tych hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Nawiązując do jego wypowiedzi, doradca rządu ds. koronawirusa, dr Zoe-Dorothea Pana, powiedział, że trend spadkowy pandemii będzie kontynuowany, jeśli w nadchodzącym okresie nie pojawią się nowe warianty.

Jest to częściowo spowodowane ponownym wprowadzeniem maski na twarz w większości pomieszczeń, powiedziała dr Zoe-Dorothea Pana, zauważając, że obrazu epidemiologicznego nie można przypisać wyłącznie jednemu środkowi.

Tygodniowa liczba zachorowań na koronawirusa odnotowała 34% spadek, z 15386 do 10152 infekcji w najnowszym raporcie ministerstwa zdrowia opublikowanym w piątek.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading