Ruszają szczepienia dzieci

W najbliższym tygodniu planowane jest rozpoczęcie szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Christina Yiannaki, powiedziała, że ​​pierwsze szczepionki powinny dotrzeć na Cypr w poniedziałek – prawdopodobnie szczepienia dzieci rozpoczną się w najbliższy czwartek lub w następny poniedziałek. Szczepionki będą podawane w ośrodkach zdrowia i opieki nad dziećmi.

Szczepionki Pfizer dla dzieci mają inną dawkę niż te podawane osobom starszym – zawierają 10 mikrogramów zamiast 30 mikrogramów.

Badanie wykazało, że są one w 90,7 procent skuteczne w zapobieganiu objawowemu Covid-19 – powiedziała Yiannaki.

Szczepionki dla dzieci wykazywały podobne skutki uboczne jak ich wersje dla dorosłych – są zwykle łagodne lub umiarkowane i ustępują w ciągu kilku dni.


W ostatnich dniach zaobserwowano wzrost liczby szczepień, ale z drugiej strony najnowsze dane pokazują również wzrost liczby infekcji wśród dzieci. Około 30% wszystkich infekcji w ostatnich tygodniach dotyczy dzieci w wieku od 0 do 18 lat.

Pomiędzy 4 października 2021 a 5 grudnia 2021 liczba infekcji wzrosła we wszystkich grupach wiekowych. W grupie wiekowej od 5 do 11 lat wzrosła natomiast dziewięciokrotnie – powiedział Yiannaki.

W ciągu ostatnich czterech tygodni najwięcej infekcji miała grupa wiekowa od 5 do 11 lat w porównaniu z grupą od zera do pięciu i od 12 do 18 lat.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Cypr zamówił szczepionki dla dzieci >>>

Do środy wskaźnik szczepień dorosłych przynajmniej jedną dawką wyniósł 85,2 procent, 81,5% populacji zakończyło proces szczepień. Nieco ponad 66% kwalifikujących się osób otrzymało zastrzyk przypominający.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!