Alarm w ministerstwie zdrowia

Minister zdrowia organizujedzisiaj nadzwyczajne spotkanie, aby omówić wzrost liczby przypadków koronawirusa i możliwe środki jego powstrzymania ze swoimi doradcami. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00.

Spotkanie zostanie zorganizowane w związku z nagłym wzrostem potwierdzonych infekcji. Eksperci zapowiadają ich kolejne wzrosty.


W poniedziałek, na Cyprze, potwierdzono 1925 nowych zakażeń, we wtorek natomiast potwierdzono ich 2241.


Na szczęście liczba hospitalizacji pozostaje stosunkowo niska ale połowa pacjentów z Covid jest leczona na oddziałach intensywnej terapii. Spośród 161 osób w szpitalu 78 było w stanie ciężkim.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Gdzie zrobić test? >>>

Dr Michalis Voniatis podkreślił potrzebę podjęcia natychmiastowych działań, jeszcze przed Nowym Rokiem, ostrzegając, że bez nich infekcje będą dalej rosły. Voniatis powiedział, że środki muszą obejmować kluby nocne i miejsca pracy, w których ponad połowa personelu powinna mieć możliwość pracy w domu. Powiedział, że do końca tygodnia stanie się jasne, czy wzrost infekcji spowoduje wzrost liczby hospitalizacji.

Profesor genetyki medycznej i molekularnej Constantinos Deltas nie wykluczył dalszego wzrostu infekcji po obchodach Nowego Roku.

Tempo, z jakim liczba infekcji rośnie od tygodni, wskazuje na to, co może się wydarzyć w przyszłym tygodniu – powiedział w telewizji Alpha.

Zdaniem Cypryjskiej Agencji Prasowej, nie jest w chwili rozważana blokada kraju. Nieoficjalne źródła agencji twierdzą, że eksperci czekają na rozwój sytuacji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!