Jednak będą przetargi na dostawę paliw!

Jak informuje Yeniduzen „rząd” północy zrezygnował z bezprzetargowego zakupu paliwa do elektrowni

Naciski pomogły – władze obszarów okupowanych nie tylko będą ogłaszały przetargi na dostawy paliwa, ale nawet ich rozstrzygnięcia będą transmitowane na żywo.

Przetarg będzie transmitowany na żywo z BRT i naszej oficjalnej strony internetowej oraz innych nadawców – powiedział Przewodniczący Centralnej Komisji Przetargowej Halis Üresin

Próba całkowitej przejrzystości wynika z kontrowersji po wprowadzeniu przez „rząd” dekretu zakupowego, który omija proces przetargowy.

Koalicyjny rząd UBP-DP-YDP, którego Ünal Üstel został premierem, dokonywał wcześniej zakupów bez przetargów, ogłaszając „Dekrety z mocą prawa”. Udowodniono, że zakupów dokonywano po zawyżonych cenach.

Aktualnie ogłoszono przetarg na zakup paliwa o wartości 12,259 mln dolarów.

Ostatni przetarg został unieważniony, a przewodniczący Centralnej Komisji Przetargowej (MIK) Halis Üresin stwierdził, że powodem unieważnienia przetargu na zakup i transport 200 000 ton paliwa przez Kib-Tek był „ pożytek publiczny ”.

W ostatnim odwołanym przetargu wzięło udział sześć firm, do dalszego udziału dopuszczono dwie z nich. Różnica między obiema ofertami wyniosła 2,5 miliona dolarów.

Według informacji uzyskanych przez Yeniduzen z różnych źródeł, jedna firma oferowała paliwo i dostawę za 47 USD za tonę, podczas gdy druga żądała 60 USD za tonę.

Nie wiadomo na jak długo starczą zapasy posiadanego paliwa – nadal dokonywane są cięcia w dostawach prądu w niektórych obszarach.

Opozycja apeluje o dokonywanie odpowiedniej ilości paliwa tak aby wystarczało go na dłuższy okres czasu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!