Polacy przegrywają przetarg – Cypr wybierają firmę o 7 mln droższą!

Jakiś czas temu pisaliśmy, że polska firma PolCam Systems złożyła najtańszą ofertę na montaż i obsługę 110 fotoradarów na cypryjskich drogach (90 stacjonarnych i 20 mobilnych). Przypomnijmy, że na Cyprze nie ma fotoradarów już od ponad 13. lat – wtedy zdemontowano ostatnie.

Z danych, upublicznionych przez Zakład Badań Elektromechanicznych wynikało jednoznacznie, że najlepszą i najtańszą ofertę złożyła właśnie polska firma:

  1. PolCam Systems Sp. z o. o (26 999 997€)
  2. Logicom Solutions Ltd. (34 785 078€)
  3. Avonside Holdings GmbH (32 748 880€)
  4. Egis Projects (36 335 001€)
  5. Conduent State and Local Solutions Inc. (34 076 970€)

Trudno nam jednoznacznie oceniać pracę komisji przetargowej, jednak wybór oferty amerykańskiej firmy Conduent State and Local Solutions Inc., która jest droższa o ponad 7 milionów euro jest zaskakujący. Ciekawe czy na wynik przetargu miała wpływ niedawna wizyta na Cyprze członków amerykańskiego rządu…

Przy aktualnie panującej sytuacji związanej z koronawirusem, biorąc pod uwagę ilość zachorowań w Stanach Zjednoczonych (firma musi przywieźć na Cypr chociażby swoich techników) oraz fakt wydania lekką ręką ponad 7 milionów euro przez cypryjski rząd zaskakuje. Nie zwrócilibyśmy prawdopodobnie uwagi na to, gdyby Amerykanie byli ciut drożsi od konkurencji – ich cena była jednak wyższa nie tylko od polskiej ale także austriackiej firmy.

Teraz firmy, które przegrały przetarg mają czas na składanie odwołań od wyników przetargu. Maja na to dwa tygodnie…

A być może cypryjskim władzom właśnie chodzi o odwołanie przetargu? Przy obecnej sytuacji budżetu państwa jest to wielce prawdopodobne…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!