Gigantyczny wyrok za narkotyki

Największa sprawa dotycząca przemytu narkotyków w historii Cypru czyli międzynarodowa afera grillowa

W poniedziałek, 7 lutego 2022, Sąd Karny w Limassol nałożył wyrok 23 lat więzienia na oskarżonego mężczyznę, który przyznał się do wykroczeń związanych z eksportem i posiadaniem w celu dostarczania narkotyków o łącznej wadze 628 kilogramów i 63,3 gramów.

Narkotyki zostały wykryte przez władze australijskie w 2019 r. na cypryjskich grillach („foukoudes”). Narkotyki zostały sprowadzone do Republiki Cypryjskiej żaglowcem, umieszczone w specjalnie ukształtowanej wnęce i wywiezione kontenerem  z Portu Limassol.


Była to duża operacja importu i eksportu ogromnej ilości narkotyków, gdzie Cypr był punktem tranzytowym dla handlarzy.


Sprawa dotyczy największej ilości narkotyków, jaką kiedykolwiek rozpatrywały sądy cypryjskie, a zatem najpoważniejszej jak dotąd cypryjskiej sprawy dotyczącej narkotyków. Sprawa dotyczy obywateli brytyjskich mieszkających w Wielkiej Brytanii, Cypryjczyków i Australijczyków.

Na początku grudnia 2019 r. australijskie władze ogłosiły aresztowanie dwóch mężczyzn, 30.letniego mężczyzny z Queensland i 33.letniego obywatela Kanady, za rzekomy przemyt narkotyków do kraju.

Podejrzany z Kanady przybył do Sydney, aby odwiedzić magazyn i został aresztowany w Brisbane. Uważa się, że działał jako łącznik grupy przestępczej odpowiedzialnej za import MDMA, znanej jako ecstasy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!