fbpx

Darmowe wizy dla Rosjan

Ile kosztuje Rosjan wiza wjazdowa na Cypr? Okazuje się, że jest całkowicie darmowa.

Pomimo wojny na Ukrainie i faktu, że Cypr zastosował się do wszystkich unijnych sankcji nakładanych na Rosję, tutejsze władze nie rezygnują z zapraszania rosyjskich turystów na wyspę. Chociaż brakuje lotów bezpośrednich, mogą oni wciąż bez problemu przylecieć.


Od 1 marca 2022 roku, także dla zaszczepionych Rosjan, zostały zniesione wszelkie restrykcje wjazdowe na wyspę.


Konsulaty Republiki Cypryjskiej zawiesiły wydawanie wiz wjazdowych dla Rosjan – jest to bezpośrednio związane z zawieszeniem bezpośrednich połączeń lotniczych między krajami, jednak przylatując na wyspę otrzymają takową bezpłatnie na lotnisku przy wjeździe do kraju.

Posługujący się rosyjskim paszportem obywatele muszą okazać policjantowi na granicy lub agentowi turystycznemu pakiet dokumentów (paszport, zaświadczenia o zatrudnieniu lub wyciąg z konta bankowego), a także kopii voucher na zakwaterowanie w hotelu na Cyprze. To właśnie dzięki wprowadzonej kilka lat temu uproszczonej procedurze wizowej, możliwy jest teraz ich przylot na Cypr.

Przylatujący na wyspę Rosjanie korzystają z linii lotniczych krajów, które nie nałożyły sankcji. Lecąc z Rosji na Cypr przesiadają się w Serbii, Izraelu czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nie zdziwcie się zatem, jeżeli spotkacie na ulicy także turystów z Rosji.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!