Cypr wraca do normalności

Minister zdrowia poinformował, że Cypr jedynie zawiesza niektóre ograniczenia związane z koronawirusem.

Na wczorajszym posiedzeniu rządu zdecydowano o zniesieniu kolejnych ograniczeń związanych z koronawirusem. Nowe zasady będą obowiązywać już od jutra.

Poprawa obrazu epidemiologicznego pozwala nam ogłosić dalsze złagodzenie środków.


Wskaźnik pozytywnych wyników w kraju spadł do 0,6 procent, liczba hospitalizacji z powodu koronawirusa wynosi 130, spadła także dzienna liczba przypadków koronawirusa.


Zgodnie z nowymi środkami SafePass nie będzie wymagany w miejscach hotelarskich i barach na świeżym powietrzu, zniesiono również limit liczby osób na spotkaniach w domach. Pracownicy hoteli także na zewnątrz będą mogli przebywać bez masek.

Kolejne poluzowanie zostanie wprowadzone od 15 maja 2022 roku. SafePass nie będzie już konieczny we wszystkich obszarach z wyjątkiem wewnętrznych przestrzeni restauracji, kawiarni, barów i klubów nocnych, a także domów opieki, szpitali, klinik i ośrodków rehabilitacyjnych.

Także od 15 maja, maksymalna pojemność obiektów hotelarskich oraz barów i klubów nocnych zostanie zwiększona do 100% dla obiektów o powierzchni do 500 mkw. i do 85% dla obiektów powyżej 500 mkw., przy zachowaniu proporcji jednej osoby na mkw. Maksymalna pojemność stadionów i kasyn została również zwiększona do 85 procent.

Minister postanowił także, że maksymalna cena za autotest może wynieść 6€ za pakiet 5 sztuk.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!