Będzie więcej pracowników cypryjskiej budżetówki

Parlament zezwolił na zatrudnieniu blisko 2000 osób, które będą opłacane z cypryjskiego budżetu

Zatrudnianie nowych pracowników opłacanych ze środków budżetowych było przez długi czas zablokowane. Wszystko przez kryzys w 2013 roku – właśnie wtedy zablokowano możliwość zatrudniania nowych pracowników.

Przez ponad dziewięć lat doszło do bardzo dziwnych sytuacji – wielu pracowników odeszło już na emerytury, zmieniło pracę czy korzystało z długich zwolnień lekarskich, ale instytucje państwowe (na przykład poczta) mogły zatrudniać nowe osoby tylko na określony czas, na zastępstwo i nie miały możliwości zatrudniania na stałe.

Powstały także nowe jednostki straży pożarnej – nie można było w nich zatrudnić nowych pracowników ze względu na ilość etatów zapisanych w budżecie – w efekcie straż pożarna ma nowoczesny sprzęt ale brakuje osób do jego obsługi.

Sejm zdecydował o „uwolnieniu” w sumie 1851 wakatów. Wśród zatwierdzonych największa część, w sumie 1011, zostanie przeznaczona na edukację.

Wyznaczono 278 stanowisk dla policji – nowi funkcjonariusze zostaną przydzieleni do pracy w centrum energetycznym Vasiliko, ośrodku recepcyjnym w Menoyia, na przystaniach w Larnace, Limassol, Protaras i Ayia Napa, a także w ośrodkach zatrzymań w Morphou i Famaguście.

219 etatów otrzymała straż pożarna, 183 stanowiska zostaną obsadzone przez pracowników administracyjnych, 525 wakatów trafi do ministerstw i wiceministerstw, 159 stanowisk dla organizacji prawa publicznego i 30 stanowisk dla 13 jednostek samorządu terytorialnego.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że nowe stanowiska urzędnicze przyspieszą prace urzędów…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!