Stracili stanowiska

Czy cokolwiek się zmieni po morderstwach 35. letniego żołnierza, którymi żyje cały świat? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, pewne jest jedno – swoje stanowiska stracili szef policji i minister sprawiedliwości.

Prezydent Cypru spotkał się z przedstawicielami Indii, Sri Lanki, Wietnamu, Filipin i Nepalu i przeprosił ich w imieniu wszystkich Cypryjczyków za ostatnie wydarzenia. Zapowiedział także, że w ciągu najbliższych kilku dniu zostaną omówione wszystkie ich problemy. Jednym z nich jest to, że tak naprawdę nikt do końca nie wie ilu obywateli tych państw pracuje na wyspie.

Jak podkreślono podczas rozmów, wszystkie ich strony doskonale rozumieją to, że nie można generalizować i twierdzić, że warunki życia obywateli państw trzecich są złe. Jak podkreślili konsulowie ich obywatele chwalą sobie pracę i życie na Cyprze.

Przypomnijmy, że bardzo dużo Cypryjczyków zatrudnia kobiety z państw trzecich jako pomoce domowe. Faktem jest, że część z nich pracuje legalnie, odprowadzane są wszystkie składki ale znaczna część pracuje na czarno.

[bar group=”837″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!