fbpx

1500€ za 30 minut ślubu

Nawet 1500€ muszą zapłacić państwo młodzi, jeżeli chcą wziąć ślub w historycznych, cypryjskich ruinach


Posłowie zezwolili na uroczystości zaślubin w miejscach ważnych historycznie dla Cypru już kilka tygodni temu. Gminy, na terenie których takowe uroczystości można organizować uważają jednak, że ceny jakie ustalono skutecznie odstraszają nowożeńców.

To ceremonia, która trwa 15 minut. Przez tak krótki czas żadna para nie da tak dużej kwoty, podczas gdy gdzie indziej mogą świętować ślub za dużo mniej. My jako Związek Gmin nie zgadzamy się z cenami i uważamy je za niezgodne z rzeczywistymi warunkami – powiedział w Philenews prezes Związku Gmin Andreas Vyras

Zgodnie z nowymi przepisami uchwalonymi 14 lipca, wykorzystanie miejsc historycznych do przeprowadzania ślubów i imprez cywilnych wymaga złożenia wniosku do Wydziału Zabytków, za pośrednictwem właściwej gminy, co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem ceremonii.

Maksymalna liczba osób, które mogą uczestniczyć w ceremonii ślubnej w poszczególnych stanowiskach archeologicznych została ustalona na 30 osób, przy czym w celach ochronnych zabroniono im rzucania kwiatami, konfetti, ryżem, racami, fajerwerkami oraz jakimkolwiek innym przedmiotem lub materiałem. 

To chyba lepiej zamiast wydawać 1500€ na ceremonię zaślubin na terenach archeologicznych lepiej zapłacić kilkukrotnie mniej i wziąć ślub na plaży lub na molo…

Czy przepisy się zmienią? Trudno powiedzieć.

Jedno jest pewne – gminy nie zarobią tak dużo jakby chciały…


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!