Zwierzętom także chce się pić!

Bezdomne zwierzęta w Nikozji cierpią z powodu fali upałów, ponieważ „pozbawione sumienia” osoby usuwają miski z jedzeniem i wodą wystawione przez wolontariuszy.

Jak twierdzą działacze na rzecz zwierząt i pracownicy fabryk w przemysłowej dzielnicy Strovolos ustawiają pojemniki z wodą i jedzeniem dla bezpańskich kotów z tego obszaru, ale tego samo dnia są one usuwane.

Po raz kolejny, również w tym tygodniu, pozbawieni skrupułów ludzie zniszczyli ulepszoną strukturę zbudowaną przez lokalnych miłośników zwierząt w strefie przemysłowej Strovolos na ulicy Pangratiou – napisano w oświadczeniu

Wystawiana woda i pożywienie miała celu ochronę lokalnych kotów i kociąt przed ekstremalnie wysokimi temperaturami odnotowanymi w ostatnich tygodniach, sięgającymi nawet 44°C.

Zwierzęta cierpią z powodu fali upałów, a bez jedzenia i wody nie mogą wytrzymać, tak jak ludzie

Podobne incydenty odnotowano w różnych częściach wyspy

Kocięta i inne bezpańskie zwierzęta są w bezpośrednim niebezpieczeństwie i nie będą czekać na wdrożenie „lokalnego planu strategicznego na rzecz dobrostanu zwierząt” – dodali.

Wzywamy zarówno gminę Strovolos, jak i inne władze lokalne do aktywnego wspierania osób indywidualnych, grup inicjatywnych oraz organizacji dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska w ich działaniach na rzecz ochrony i dobrostanu zwierząt – czytamy w komunikacie.

Czy naprawdę tak wielkim problemem jest wystawienie miseczki z wodą?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading