fbpx
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 32'C 🌥
  • Larnaca 31'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C ☼
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 32'C 🌥
  • Larnaca 31'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C ☼

Zmiany w Larnace (film)

Olbrzymie zmiany w Larnace, ale wcześniej drogowy koszmar

W środę po południu na placu Zouhouri zaprezentowano drugi etap przebudowy dróg i udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowę placów Akropoleos i Alkis.

Szacowane na 8 mln euro dwa projekty w centrum Larnaki rozpoczną się w styczniu i mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat.

Burmistrz Larnaki, Andreas Vyras, powiedział, że realizacja tych dwóch konkretnych projektów jest zgodna z wizją gminy dotyczącą stworzenia nowoczesnego i współczesnego środowiska, które szanuje środowisko naturalne.


W ramach przebudowy placów Akropoleos i Alkis burmistrz zapowiedział, że istniejące drogi zostaną ulepszone poprzez usunięcie warstw asfaltu pod kostkę brukową, poszerzenie chodników, modernizację kanalizacji deszczowej oraz modernizację infrastruktury i sieci uzbrojenia terenu.

Zmodernizowanych zostanie więcej dróg, poszerzą się chodniki, zlikwidowane zostaną przydrożne miejsca postojowe, zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz inne sieci infrastruktury i uzbrojenia oraz usługi podziemne. Zainstalowane zostaną elektroniczne punkty informacyjne, nowe znaki drogowe i oświetlenie LED.

Projekt ma na celu stworzenie warunków dla zrównoważonej mobilności i dostępności.

Cały projekt przekształca centrum miasta z projektu, który obsługuje głównie pojazdy silnikowe, w projekt promujący alternatywny ruch dla pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych, czyniąc go w pełni dostępnym dla wszystkich.
Przebudowa, poprawa i modernizacja drogi i terenu pozwoli na estetyczną i funkcjonalną modernizację obszaru, który jest sercem gminy i będzie punktem odniesienia przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych

Dodał, że „wraz z przebudową i zakończeniem tego projektu gmina dąży do stworzenia charakterystycznego rdzenia w centrum miasta, który niestety do dziś nie istnieje, mimo że obszar ten jest najważniejszą atrakcją turystyczną Larnaki”

Prace rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Spodziewajcie się więc licznych objazdów i chaosu komunikacyjnego…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty