fbpx

Ambasador przez jeden dzień

Projekt “Ambasador przez jeden dzień” jest organizowany przez Ambasadorki wielu krajów (w tym Polski) na Cyprze.

W dniach 5 i 6 maja 2022 roku Marcelina Musielewicz-Costa spotkała się z przedstawicielami Unii Europejskiej na Cyprze. W dniu 6 maja 2022 roku miała zaszczyt pełnić funkcję Ambasadora UE – zastępowała Panią Myrto Zambarta – Ambasadora UE będącą Przedstawicielem Komisji Europejskiej na Cyprze i uczestniczyła w wizycie Pani Mariyi Gabriel – Komisarza Unii Europejskiej.


W ramach tego projektu odbyły się liczne spotkania z przedstawicielami władz Nikozji, świata nauki i sztuki na Cyprze. Pani Ambasador odwiedziła Centrum badawcze CYENS w Nikozji zajmujące się interaktywnymi mediami, inteligentnymi systemami i nowopowstającymi technologiami mającymi na celu przekazywanie i poszerzanie wiedzy. Jest to wspólne przedsięwzięcie uniwersytetów na Cyprze oraz międzynarodowych ośrodków informatycznych.

Kolejne spotkania odbyły się w Miejskim Centrum Sztuki – miejscu sztuki nowoczesnej i współczesnej oraz w Centrum Sztuk Wizualnych i Badań Naukowych (CVAR) mieszczących się w historycznym centrum Nikozji. W Centrum CVAR znajdują się kolekcje obrazów, antycznych kostiumów i pamiątek Costasa i Rity Severis. Celem tych instytucji jest promowanie działalności artystycznej, kultury i historii Cypru.