Ambasador przez jeden dzień

Projekt „Ambasador przez jeden dzień” jest organizowany przez Ambasadorki wielu krajów (w tym Polski) na Cyprze.

W dniach 5 i 6 maja 2022 roku Marcelina Musielewicz-Costa spotkała się z przedstawicielami Unii Europejskiej na Cyprze. W dniu 6 maja 2022 roku miała zaszczyt pełnić funkcję Ambasadora UE – zastępowała Panią Myrto Zambarta – Ambasadora UE będącą Przedstawicielem Komisji Europejskiej na Cyprze i uczestniczyła w wizycie Pani Mariyi Gabriel – Komisarza Unii Europejskiej.


W ramach tego projektu odbyły się liczne spotkania z przedstawicielami władz Nikozji, świata nauki i sztuki na Cyprze. Pani Ambasador odwiedziła Centrum badawcze CYENS w Nikozji zajmujące się interaktywnymi mediami, inteligentnymi systemami i nowopowstającymi technologiami mającymi na celu przekazywanie i poszerzanie wiedzy. Jest to wspólne przedsięwzięcie uniwersytetów na Cyprze oraz międzynarodowych ośrodków informatycznych.

Kolejne spotkania odbyły się w Miejskim Centrum Sztuki – miejscu sztuki nowoczesnej i współczesnej oraz w Centrum Sztuk Wizualnych i Badań Naukowych (CVAR) mieszczących się w historycznym centrum Nikozji. W Centrum CVAR znajdują się kolekcje obrazów, antycznych kostiumów i pamiątek Costasa i Rity Severis. Celem tych instytucji jest promowanie działalności artystycznej, kultury i historii Cypru.


Kolejnego dnia Pani Ambasador uczestniczyła w ceremonii otwarcia Forum na rzecz Demokracji zorganizowanego w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022. Celem tego wydarzenia jest wspieranie młodzieży w budowaniu lepszej przyszłości – bardziej ekologicznej, cyfrowej a także zachęcanie młodych ludzi do udziału w życiu społecznym. Następnie odbyła się wizyta w Instytucie Cypryjskim prowadzonym przez Cypryjską Fundację Badawczo-Naukową (CREF). Instytut zajmuje się działalnością naukowo-edukacyjną na Cyprze oraz w państwach członkowskich.

Dzień zakończył się spotkaniem z młodymi przedsiębiorcami tworzącymi i wdrażającymi produkty innowacyjne na Cyprze, które odbyło się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Nikozji.


Udział w projekcie „Ambassador For A Day” jest bardzo ciekawym doświadczeniem i doskonałą okazją do poznania pracy w dyplomacji. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie kobiet do udziału w życiu politycznym, społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Marcelina Musielewicz-Costa, która pracowała na stanowisku tłumacza przysięgłego w Pałacu Narodów w Genewie, jednym z najaktywniejszych ośrodków współpracy dyplomatycznej na świecie zachęca kobiety do udziału w tym projekcie aby realizowały swoje marzenia o wstąpieniu do świata mediów, nauki, dyplomacji, biznesu oraz polityki na jeden dzień i budowały równoprawny dla wszystkich świat.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!