fbpx

Za tydzień wypłynie pierwszy prom

Dokładnie za tydzień, w swój pierwszy rejs do Aten, wypłynie prom z Limassol

Pierwszy rejs miał się odbyć już dwa lata temu, jednak zawsze coś stało na przeszkodzie – najpierw pandemia a potem zbyt wygórowanie warunki postawione przez cypryjski rząd. Przypomnijmy, że do każdego rejsu dopłaca właśnie cypryjski budżet.

Za tydzień Cypr będzie świętował – po 21 latach 19 czerwca. M/V Daleela wypłynie rano z portu Limassol, swoją obecność zapowiedział Prezydent Nikos Anastasiadis.

Prom pasażerski M/V Daleela pod banderą cypryjską został zbudowany w 1991 roku i może pomieścić 400 osób, ma 38 kabin pierwszej klasy na 110 pasażerów, 68 kabin drugiej klasy na 180 pasażerów i 110 miejsc siedzących. Może przewieźć ponad 100 pojazdów.

Bilety na połączenie promowe z Grecją rozeszły się jak świeże bułeczki – pozostało w sumie kilkadziesiąt miejsc na wszystkich rejsach łącznie.

Nasi czytelnicy alarmują, że w praktyce bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek miejsca w kajutach – wszystkie są całkowicie obłożone. Jedyne wolne miejsca jakie pozostały to te siedzące.

Nie ma także już praktycznie miejsc dla zwierząt oraz pojazdów – wszystkie zostały wykupione.

Prom ma kursować do końca sezonu – pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że w związku z olbrzymim zainteresowaniem jego kursowanie zostanie utrzymane chociażby częściowo także w okresie zimowym.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!