fbpx

Za dużo wniosków do dofinansowanie

Wpłynęło 2629 wniosków od motocyklistów na dofinansowanie zakup sprzętu ochronnego.

Ministerstwo transportu poinformowało, że otrzymało 2629 wniosków od motocyklistów, którzy mają nadzieję na zakup sprzętu ochronnego w ramach nowego programu mającego promować bezpieczeństwo na drogach.

Liczba zgłoszeń jest uważana za szczególnie zachęcającą i dowodzi, że motocykliści doceniają potrzebę dodatkowego wyposażenia dla ich bezpieczeństwa w sieci drogowej – napisano w pisemnym oświadczeniu.

Spośród 2629 wniosków złożonych w terminie 153 dotyczy motocykli o małej mocy. 

Ponieważ aplikacje przekraczają wstępnie zatwierdzoną liczbę, odbędzie się loteria elektroniczna. Wstępnie zatwierdzeni kandydaci zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną, SMS-em lub pocztą. Otrzymają wtedy trzy miesiące na przedłożenie dokumentacji potwierdzającej zakup oraz danych bankowych, aby można było wypłacić dofinansowanie.

Wnioskodawcy, którzy uzyskają wstępną akceptację, ale nie dokonają zakupu lub nie złożą wymaganej dokumentacji w wyznaczonym terminie, nie otrzymają dofinansowania, a dotację otrzymają zdobywcy drugiego miejsca.

Minister transportu Yiannis Karousos wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania rowerzystów.

Program jest częścią strategii i polityk wdrażanych przez ministerstwo transportu we współpracy z radą bezpieczeństwa drogowego w celu poprawy warunków na sieci drogowej w celu ochrony wszystkich użytkowników – powiedział.

Celem jest zaoferowanie narzędzi, które zapewnią największą możliwą ochronę motocyklistom, którzy są najbardziej narażonymi użytkownikami dróg.

Poprawa zachowania na drogach i kultywowanie właściwej kultury na sieci drogowej jest w takim samym stopniu obowiązkiem państwa, społeczeństwa, jak i każdego członka społeczeństwa – powiedział Karousos.

Program, uruchomiony 23 czerwca, przewiduje dotację w wysokości 500 euro lub rzeczywisty koszt zakupu, w zależności od tego, która kwota jest mniejsza.

Jest to część trzyletniego programu o wartości 1,05 mln euro, który w przyszłości obejmie także rękawice i inny sprzęt ochronny.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!