Kolejne dopłaty do wypoczynku

Ministerstwo Turystyki rozpoczyna nowe programy dofinansowania wakacji dla rezydentów w cypryjskich hotelach od 1 maja

Program dofinansowania wakacji rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku i trwał, choć z kilkoma zmianami aż do marca tego roku. Miał na celu przede wszystkim wsparcie lokalnej branży turystycznej i zachętę do szczepień.

1 maja rozpoczyna się nowy program dofinansowań a powstał po wybuchu agresji Rosji na Ukrainę, jako część środków mających zrekompensować wpływ rosyjskiej inwazji na Ukrainę na sektor turystyczny i ogólnie na gospodarkę.


Wszelkie szczegóły dotyczące nowego programu dofinansowań znajdują się na tej stronie tutaj.


Program jest otwarty dla wszystkich stałych mieszkańców wyspy. Beneficjenci będą zobowiązani po przybyciu do miejsca zakwaterowania przedstawić dokument potwierdzający pobyt stały oraz wypełnić odpowiednią deklarację. Nie ma już wymogu przedstawiania karty szczepień. 

Dofinansowanie za pokój, jedno czy dwuosobowy, to kwota 20 euro za noc.

W programie udział biorą  hotele, apartamenty wakacyjne, wioski turystyczne i jednostki agroturystyczne, które przez cały okres oferują pokój dwuosobowy ze śniadaniem. Według umowy za maksymalnie 100 euro za noc. Dofinansowanie za pokój, jedno, dwu czy trzyosobowy, to kwota 20 euro za noc.

Program będzie obowiązywał od 1 maja do 31 lipca. 

Na liście znajduje się 88 firm w wolnym obszarze Famagusta, 13 w dystrykcie Larnaka, 21 w Nikozji, w rejonie gór i Tyllirii, 29 w dystrykcie Limassol i 46 w dystrykcie Pafos.

W okresie od 1 maja do 9 czerwca minimalna długość pobytu to dwie noce, a od 10 czerwca do 31 lipca trzy noce. Maksymalny pobyt to siedem nocy.

Listy obiektów z poszczególnych dystryktach otworzą się w nowej karcie po kliknięciu w interesujący Was region:


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading