400€ dla ucznia na laptopa

Ministerstwo edukacji dofinansuje zakup laptopów dla uczniów II klas gimnazjów oraz osób na wieczorne zajęcia przygotowawcze do gimnazjów i liceów.

Ministerstwo edukacji uruchamia specjalny program dofinansowania każdemu potrzebującemu uczniowi w wysokości 400€ na zakup laptopa.


Zainteresowani mogą dzwonić 22800634 (informacje na temat dotacji) lub 22306030 (minimalne wymagania techniczne) lub zgłaszać pytania do  registry@moec.gov.cy


Do programu kwalifikują się uczniowie drugiej klasy gimnazjum oraz uczęszczający na wieczorowe zajęcia przygotowawcze do gimnazjów i liceów, których rodziny (lub same, jeśli mają powyżej 18 lat) są beneficjentami gwarantowanego dochodu minimalnego lub innej pomocy publicznej. Kwalifikują się również uczniowie uczęszczający do szkół prywatnych zatwierdzonych przez ministerstwo.

Dofinansowanie wynosi 400€, co oznacza, że jeżeli zainteresowani kupią urządzenie droższe otrzymają dofinansowanie w maksymalnej kwocie, w przypadku laptopów tańszych zwrócony zostanie pełny koszt zakupu. Dofinansowanie dotyczy jedynie nowych urządzeń.

Dokładna procedura skorzystania z dofinansowań jest dostępna w szkołach oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji.

Bardzo ważne jest to, że rodzice lub opiekunowie będą musieli zakupić urządzenia z własnych środków – dopiero później, po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, będą mogli się starać o zwrot środków.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading