Wakacje to czas na montaż klimatyzacji w szkołach

Wakacje to idealny czas na montaż klimatyzatorów w szkołach. Niestety, nie w tym roku!

Każdego roku słyszymy to samo, że w najbliższe wakacje zostanie rozpoczęty montaż klimatyzatorów w cypryjskich szkołach. I niestety, każdego roku nic w tym temacie nie jest robione.

Podobnie jest w tym roku.

Według dyrektora ds. usług technicznych w Ministerstwie Edukacji, Andreasa Marangosa, od nowego roku szkolnego rozpoczynającego się we wrześniu nie będzie żadnych natychmiastowych zmian, co oznacza, że ​​większość sal lekcyjnych będzie nadal chłodzona wentylatorami sufitowymi. Powiedział jednak, że jeśli studenci będą potrzebować klimatyzacji ze względów zdrowotnych, zostanie ona zapewniona.

Marangos wyjaśnił, że w różnych szkołach, w tym w szkołach specjalnych i laboratoriach, zainstalowanych jest około 5000 klimatyzatorów. W klimatyzatory wyposażane są również szkoły dzienne i letnie.

Ponadto Marangos zwrócił uwagę na 43 trwające projekty, które Ministerstwo realizuje, w tym budowę nowych szkół, które będą energooszczędne i klimatyzowane.

W nowych szkołach, które obecnie budujemy, które są bardzo energooszczędne, planujemy centralny system klimatyzacji” – powiedział. Dodał, że realizowane są projekty związane z modernizacją energetyczną szkół. Zasugerował, że lepszym podejściem jest skupienie się na modernizacji energetycznej przed zainstalowaniem klimatyzacji w szkołach.

Zauważył również, że w niektórych szkołach stowarzyszenia rodziców podejmują inicjatywę zainstalowania klimatyzatorów. Podkreślił, że takie przypadki wymagają zgody resortu.

Okazuje się więc, że jedynym wyjściem aby Wasze dziecko miało gwarancję klimatyzacji w szkole jest zapisanie jej przez lekarza…

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading