W Limassol będą dwa maratony?

Organizatorzy maratonu w Limassol nie mogą się dogadać i każdy z nich chce zorganizować swój maraton. I to w tym samym czasie.

Rada gminy Limassol dziś będzie dyskutować o przyszłorocznym maratonie, po tym jak firma, która od 11 lat ma kontrakt na organizację imprezy, ogłosiła, że ​​będzie organizować zawody w tym samych terminie. Rada zbierze się na nadzwyczajne posiedzenie dziś o godzinie 17:00 wyłącznie w celu omówienia kwestii, która pojawiła się po decyzji GSO (Olympia Sports Club) o przyznaniu maratonu Limassol nowemu wykonawcy.

Zdecydujemy, jak zareagujemy na te wydarzenia – powiedział burmistrz Nicos Nicolaides Agencji Cyrpus News.

Nicolaides był zaskoczony, że GSO samodzielnie zdecydowało o przyznaniu kontraktu na maraton nowej firmie. Uważa, że jest to sprzeczne z protokołem ustaleń między czterema organami Limassol – gminą, GSO, Izbą Handlowo-Przemysłową Limassol (Evel) i Etal – w sprawie zbiorowego zarządzania maratonem.

Na podstawie podpisanego przez nas memorandum wszystkie decyzje podejmowane są zbiorowo i za zgodą wszystkich – powiedział Nicolaides.

W odpowiedzi Kyriacos Tsolakis, prezes GSO, powiedział cypryjskiej agencji prasowej, że był zszokowany słysząc zaskoczenie burmistrza, ponieważ to klub zadecydował, komu zostanie przekazany kontrakt na maraton w Limassol.

Tymczasem były wykonawca ogłosił w zeszłym tygodniu, że zorganizuje własny maraton OPAP Limassol w tych samych terminach – 18 i 19 marca – co nowy wykonawca.

Limassol Marathon to największa impreza sportowa na Cyprze o międzynarodowym uznaniu, obejmująca sześć wyścigów i cztery równoległe imprezy. 

14. maraton odbył się na początku tego roku, po dwuletnim odwołaniu z powodu pandemii.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading