W sobotę i w niedzielę zamkną Limassol

W sobotę i niedzielę miast będzie sparaliżowane – wiele dróg będzie zamkniętych, przyjedzie wielu biegaczy.

W sobotnim i niedzielnym maratonie weźmie udział ponad 15000 uczestników. Będzie to największa od lat impreza sportowa na Cyprze.


Pakiety startowe na maraton zostały wykupione w ciągu kilku godzin od uruchomienia sprzedaży. Niestety, dla wielu osób nie starczyło.


W związku z maratonem, zarówno w sobotę jak i w niedzielę zamkniętych będzie wiele głównych ulic w mieście – policja apeluje stosowanie się do znaków drogowych i poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

W sobotę, 19.03.2022 roku będzie zamknięty głównej ulicy przy morskiej promenadzie od 08:00 do 11:00 od skrzyżowania z Anexartisias Street do hotelu Crowne Plaza.

W niedzielę, 20.03.2022 roku, od 6:30 do 13:30 zamknięte będą wszystkie ulice wzdłuż trasy: Asomatos – rondo MyMall – rondo Ladies Mile – rondo Nowy Port – Franklin Roosevelt Avenue – wszystkie ulice położone przy promenadzie od zamku do hotelu Elias Beach w Pyrgos.

Jak informuje policja, drogi będą otwierane w niedzielę stopniowo od strony hotelu Elias od godziny 12:00.

Niestety komunikacja miejska w Limassol nie zamieściła żadnej informacji na temat kursowania autobusów. Jak wynika jednak z trasy maratonu, w sobotę część przystanków do godziny 11:00 nie będzie obsługiwana. W latach poprzednich, linia 30 ruszyła dopiero po zakończeniu maratonu.
IntercityBus zamieściło na tej stronie internetowej dokładne wyjaśnienia o czasowej zmianie tras i obsłudze przystanków w dniach maratonu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading