fbpx

W końcu dodzwonimy się do ministerstwa pracy…

Jeżeli próbowaliście się kiedyś dodzwonić do ministerstwa pracy – wiecie, że to jest praktycznie niewykonalne…

Cypryjskie media obiegła fantastyczna informacja – podpisano umowę na funkcjonowanie Centrum Komunikacji Ministerstwa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Założenia są wspaniałe – zgodnie z umową żaden telefon od obywatela nie powinien pozostać bez odpowiedzi – jeśli operator nie odpowie natychmiast to w ciągu godziny ktoś do niego oddzwoni.

Brzmi jak bajka? W przypadku cypryjskich instytucji jak na razie tak. Ministerstwo pracy zapewnia jednak, że to się zmieni – właśnie to zagwarantowano w umowie.

Obywatele będą mogli komunikować się z konsultantami za pośrednictwem telefonu, czatu e-mail lub połączenia wideo. Call Center będzie w stanie odpowiedzieć na prosty zestaw pytań. W przypadku specjalistycznej prośby Centrum skontaktuje się z odpowiednim pracownikiem, który udzieli odpowiedzi. Jeśli nadal dzwoniący nie otrzyma pełnej odpowiedzi, call center skontaktuje się z odpowiednim ministerstwem i połączy się z operatorem w celu udzielenia odpowiedzi.

Co ciekawe, każda sprawa ma zostać załatwiona maksymalnie w ciągu 24 – 48 godzin.

Centrum telefoniczne ma działać codziennie w dni robocze od 8:00 do 17:00.

Jest jednak pewien drobny minus – call center zacznie działać w październiku – listopadzie przyszłego roku…

Więc za ponad rok załatwicie swoje sprawy z niezapłaconymi zasiłkami covidowymi, zasiłkami chorobowymi czy dla bezrobotnych. Wcześniej pod żaden znany numer telefonu raczej się nie dodzwonicie. No chyba, że ktoś odbierze przez przypadek…

Lepiej późno niż wcale…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!