fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 17'C ☁
  • Nicosia 15'C ☁
  • Larnaca 16'C 🌥
  • Ayia Napa 15'C 🌥
  • Paphos 15'C 🌥
  • Limassol 17'C ☁
  • Nicosia 15'C ☁
  • Larnaca 16'C 🌥
  • Ayia Napa 15'C 🌥
  • Paphos 15'C 🌥

Uważajcie za co płacicie – wycieczki na północ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

[dropcap]P[/dropcap]rawdopodobnie tym tekstem narazimy się osobom mieszkającym na Cyprze i organizującym tego typu wycieczki, ale trudno. Rzetelność wymaga od nas tego aby być po prostu uczciwym wobec naszych czytelników.

Temat wywołał jeden z użytkowników naszej grupy na Facebooku Cypr24. Nie rozgorzała jakaś szczególna dyskusja na ten temat, ale faktycznie – Adrian ma rację. My o Cyprze Północnym pisaliśmy już wcześniej wielokrotnie między innymi w kontekście ostrzeżenia polskiego MSZ (tutaj) czy co należy zrobić gdy cokolwiek złego się stanie podczas naszego pobytu w strefie okupowanej (tutaj). Nigdy jednak nie napisaliśmy nic na temat ubezpieczeń turystycznych czy zdrowotnych obowiązujących na północy.

W sieci ogłasza się wiele osób organizujących wycieczki na północ. W większości są to osoby prywatne “dorabiające” jedynie organizując tego typu wyjazdy. Ceny tego typu wycieczek są atrakcyjne i kuszą turystów z Polski. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego co napisał Adrian – nie są objęte jakimkolwiek ubezpieczeniem.

Jak już pisaliśmy w naszych wcześniejszych tekstach na północy nie pomogą Wam przedstawiciele polskich władz, nie zwrócą Wam także kosztów leczenia polskie firmy ubezpieczeniowe gdy cokolwiek się stanie. Zdaniem Europy – tego kraju po prostu nie ma. [pullquote-left]“Ubezpieczenie Avivy “Twoja Podróż” obowiązuje na terenie Cypru Północnego, jeśli została wybrana odpowiednia opcja geograficzna – czyli Europa i kraje basenu Morza Śródziemnego lub Świat” – rzecznik prasowy Avivy Bohdan Białorucki[/pullquote-left]

Jest jednak wyjątek od tej reguły – profesjonalne firmy turystyczne. One mają wykupione specjalne polisy obejmujące tereny okupowane. Firmami, które organizują tego typu wycieczki są na przykład VIATOR (zobacz tutaj) czy Expedia (zobacz tutaj). Jak poinformował nas rzecznik prasowy Avivy Bohdan Białorucki firma ta ubezpiecza także indywidualne wycieczki na północ – warunkiem jest jednak to, że została wybrana odpowiednia opcja geograficzna – czyli Europa i kraje basenu Morza Śródziemnego lub Świat (ubezpieczenie możecie dokupić klikając tutaj).

Weźcie to pod uwagę wykupując atrakcyjne wycieczki na północ.


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: