Upały i pożary…

Upał nie odpuszcza – dziś także będzie w okolicach 40°C. Uważajcie z ogniem – wczoraj wybuchło kilka pożarów!

Minionej nocy temperatura balansowała w granicach 26°C na całej wyspie, dziś, zdaniem meteorologów, na niektórych obszarach przekroczy 40°C. Meteorolodzy już wczorajszego wieczora ogłosili alert pogodowy – trwa on aż do dziś do 18:00.

Lekarze apelują aby wszystkie osoby, które nie muszą, unikali prac na zewnątrz, natomiast osoby, które będą dziś w pracy powinny się odpowiednio nawadniać i przestrzegać wszelkich środków bezpieczeństwa.

Strażacy apelują natomiast aby unikać prac które mogą spowodować pożar, w tym spawania lub używania innego sprzętu powodującego iskry lub płomienie, a także spalania suchej trawy. Leśnicy apelują także o dokładnie gaszenie papierosów i nie wyrzucanie niedopałków przez okna samochodów.

Pożary, które wybuchły wczoraj w Koshi, Nikitari i Tsakkistra (w pobliżu klasztoru Kykkos) na szczęście zostały szybko opanowane.

Całkowicie opanowano pożar, który wybuchł w pobliżu składowiska w Koshi o godzinie 13.05. Udało się go ugasić w ciągu zaledwie 15 minut od jego zgłoszenia – spłonął niewielki obszar z niską dzikiej roślinności.

Podobnie było w Tsakkistra, w pobliżu klasztoru Kykkos, pożar zaczął się o 11.05, ale został szybko opanowany o 11.35, także spłonął niewielki obszar z niską dziką roślinnością. W akcji gaśniczej uczestniczyło 13 osób z Wydziału Leśnego z 3 wozami strażackimi. W akcji gaśniczej pomagało dwóch strażaków – ochotników ze Świętego Klasztoru Kykkos.

Pożar w Nikitari wybuchł o godzinie 10.25 na dwóch różnych frontach w okolicy regionalnej szkoły podstawowej w Asinou. Interwencja straży pożarnej wydziału leśnego była natychmiastowa, w wyniku czego pożar został opanowany o godzinie 10.50, spalając niewielki obszar z niską dziką roślinnością. W akcji brało udział ośmiu strażaków z Wydziału Leśnictwa korzystających z 3 wozów strażackich i 2 strażaków ze Straży Pożarnej z 1 wozem strażackim.

W przypadku zauważenia pożaru należy natychmiast zadzwonić pod numer 112.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!