To nie będzie rekordowy turystycznie rok

Przyloty turystów na Cypr osiągają 75% rekordowego 2019 roku

Cypr przeżywa kolejny trudny turystycznie rok. Po rekordowym 2019 roku, dwa kolejne to pandemia a bieżący to zamknięcie rynków rosyjskiego i ukraińskiego z powodu trwającej wojny.

Przez wojnę, Cypr stracił 800000 tursytów.

Jesteśmy zadowoleni, że teraz „radzimy sobie lepiej niż w 2021, kiedy przyjazdy stanowiły około 50% tych z 2019 r., a naszym celem jest poprawa w stosunku do zeszłorocznych danych – powiedział w niedzielę wiceminister turystyki Savvas Perdios

Powiedział, że korzyści są teraz widoczne z wysiłków podejmowanych w ciągu ostatnich trzech lat przez ministerstwo turystyki, ministerstwo transportu i cypryjskie lotniska, aby zarówno budować na tradycyjnych rynkach, jak i wprowadzać nowe.

Nie chcę myśleć, gdzie byłaby nasza turystyka, gdyby te przygotowania, te wstępne prace, nie zaczęły się tak wcześnie – powiedział.
Turystyka to nie przycisk, który naciskasz, a następnego ranka masz ruch.

Szybka reakcja na wojnę na Ukrainie i szybki zwrot na inne rynki spowodowały, że ten niedobór został uzupełniony o około 200000 przybyszów z innych krajów. Wyraźnie widać otwarcie nowych rynków, takich jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, kraje skandynawskie i Włochy.

Tymczasem w Pafos obłożenie hoteli w tej dzielnicy wyniesie w lipcu około 80 procent, co oznacza poprawę w porównaniu z 70 procentami w czerwcu.

Zdaniem hotelarzy problemem nie jest tylko zamknięcie rynku rosyjskiego i ukraińskiego ale także chaos na lotniskach oraz wysokie koszty energii, które spowodowały wzrost cen biletów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading