fbpx

Tańsze w Polsce niż na Cyprze

Po ile są ziemniaki na Cyprze? Te młode są najdroższe…

Naprawdę trudno jest zrozumieć zasady panującej na świecie ekonomii. Jeżeli dołożymy do tego zasady panujące w polityce import-eksport nic już dla zwykłego Kowalskiego nie będzie jasne.


Cypryjskie, młode ziemniaki są w Polsce hitem. Zresztą nie tylko w Polsce – stopniowo stają się jednym z najważniejszych produktów eksportowych Cypru.


Jak informuje portal “warzywa.pl” cypryjskie, młode ziemniaki są hitem w polskich sklepach. Co ciekawe ich cena zadowala przeciętnego Kowalskiego – za 20 kilogramowy worek trzeba na rynku hurtowym zapłacić około 70-80 zł, w marketach najwyższą ceną jest 6 zł za kilogram.

Co ciekawe, te same ziemniaki w cypryjskich marketach kosztują około 3€ za kilogram. Mowa oczywiście o cypryjskich, nieimportowanych młodych ziemniakach. Ziemniaki importowane są w marketach dużo tańsze – ich cena oscyluje w okolicach 1€ za kilogram, natomiast cypryjskie ziemniaki z “czerwoną ziemią” ale z zeszłego roku kosztują około 1,10€ za kilogram.

Naprawdę potrzebny jest prawdziwy profesorski umysł aby wyliczyć opłacalność eksportu z Cypru do Polski. Bo skoro już w sklepie cypryjski, młody ziemniak kosztuje 2 razy mniej niż na Cyprze, to gdzie podziały się w wyliczeniach koszty transportu?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!