Ta śmierć była okrutna

Dziesiątki martwych psów znaleziono na terenie byłego schroniska dla zwierząt

Jak poinformował w piątek Ruch Ekologów w Kornos znaleziono dziesiątki martwych psów. Ruch wezwał prezydenta do „podjęcia decyzji” w celu poprawy dobrostanu zwierząt na Cyprze.

Wzywamy do natychmiastowego zbadania tego incydentu i pociągnięcia winnych do odpowiedzialności. Dobrostan zwierząt na Cyprze osiągnął dno, liczba psów żyjących w piekielnych warunkach, cierpiących powolną śmierć, sięga tysięcy na Cyprze.
Jednocześnie apelujemy również do Służb Weterynaryjnych, które są odpowiedzialne za monitorowanie i zatwierdzanie schronisk, aby w końcu przeprowadziły niezbędne kontrole.
Apelujemy do Prezydenta o interwencję i podjęcie decyzji politycznych, abyśmy mogli mówić o realnym i rzeczowym dobrostanie zwierząt na Cyprze.

Schronisko służyło jedenastu społecznościom, a mianowicie Kornos, Pyrga, Delikipos, Anafotia, Anglisides, Mosfiloti, Psevdas, Kofinou, Ayia Anna, Shia i Lymbia. Wraz z zamknięciem obiektu już wcześniej pojawiły się obawy dotyczące przyszłego postępowania z bezpańskimi zwierzętami na tych obszarach.

Przypominamy, że zgodnie z prawem wszystkie gminy i społeczności są zobowiązane do utrzymywania odpowiednich i zatwierdzonych schronisk dla bezpańskich zwierząt.

Jak już napisaliśmy wcześniej, w sprawie prowadzone jest śledztwo.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading