fbpx

Świat je blokuje, Cypr ma czas…

Praktycznie na całym zachodzie (z wyjątkiem Rosji) nie można już oglądać rosyjskiej telewizji… Na Cyprze jest do niej pełny dostęp.

Komisja Europejska zatwierdziła sankcje wobec Kremla za dezinformację i manipulację informacjami. Po niedzielnym oświadczeniu przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję o zawieszeniu nadawania mediów państwowych Russia Today i Sputnik w całej Unii Europejskiej.

Cypr, zgodnie z unijnymi zasadami, musiał także na te sankcję wyrazić zgodę. Zapomniał chyba jednak się do nich dostosować


W Polsce nie ma dostępu do Sputnika, na Cyprze jest on nieograniczony – nie tylko do wersji greckiej serwisu, ale także do polskiej.


Wszystkie media społecznościowe, wyszukiwarki a także kanały typu YouTube zablokowały dostęp do rosyjskich mediów informacyjnych stosując się do nałożonych sankcji. Rosyjskie kanały telewizyjne zostały już wyłączone także we wszystkich sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Na Cyprze jednak, wciąż można je znaleźć.

Co ciekawe, do sankcji zastosował się także operator satelitarny SES obsługujący m.in. flotę satelitów Astra.

Być może Cypr także wkrótce zastosuje się do zaleceń unijnych. W końcu na Cyprze obowiązuje zasada “co nagle to po diable” co w tutejszym języku brzmi raczej “σιγά, σιγά”.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!