fbpx

Sprawdzą legalność zatrudnienia

Inspektorzy urzędów pracy sprawdzą legalność zatrudnienia osób pracujących przy chrzcinach, weselach…

Inspektorzy pracy skupią się na fotografach, kwiaciarniach oraz usługach weselnych w ramach trwającej kampanii na rzecz zwalczania pracy nierejestrowanej i zapewnienia zgodności zatrudnienia z prawem pracy.


Czyżby miał się skończyć złoty, weselny biznes? Wiele osób przecież “dorabia” sobie przy organizacji imprez.


Kampania ma na celu podniesienie świadomości sektora na temat konsekwencji pracy nierejestrowanej i nieprzestrzegania prawa. 

Kontrole obejmą również przestrzeganie podstawowych warunków zatrudnienia, takich jak pensje, godziny pracy i dni wolne.

Firmy zatrudniające pracowników, którzy nie zostali zarejestrowani, podlegają karze grzywny w wysokości 500€ pomnożonej przez siedem miesięcy, chyba że pracodawca może udowodnić, że okres naruszenia był krótszy. W przypadku stwierdzenia, że ​​okres naruszenia był dłuższy, karę mnoży się przez rzeczywistą liczbę miesięcy.

Skargi dotyczące pracy nierejestrowanej lub naruszenia warunków zatrudnienia można składać pod dedykowaną linię telefoniczną 77778577. Mogą one być również anonimowe.

Swoją drogą – ciekawe czy zajmują się także nieprzestrzeganiem prawa pracy w hotelach, restauracjach czy kawiarniach… O osobach rozwożących posiłki na skuterach nawet nie wspominamy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!